Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

18. oktoober 2013

8 aastat on peaaegu poliitiline põlvkond

8 aastat tagasi võitlesin ma linnapeana samasuguse linna raha kantimise vastu. Imelikul kombel tuleb mulle meelde, et tegemist oli jälle just kepikõnni reklaamimisega, mida keskerakondlastest abilinnapead koos oma näopiltidega püüdsid läbi suruda. Et võtted on täna samad, näitab üht kindlat poliitilist koolkonda, mis mulle on võõras ja mille vastu ma linnapeana kõigi vahenditega võitlesin. Mul õnnestus keelata poliitikute piltide ja nimede reklaamimine linna väljaannetes, paraku vaid mõneks ajaks ning kui Keskerakond uue linnavalitsuse moodustas, jätkus parteipropaganda linna raha eest täie hooga ning igaüks näeb, kuhu see asi tänaseks on jõudnud.

8 aastat on pikk aeg, poliitikas peaaegu terve põlvkond. 2 valitsemisperioodi jooksul on sirgunud terve armee noorparteilasi, kes sellist käitumist loomulikuks peavad, sest teistmoodi nad ei oskagi, nad pole ju näinudki, et teistmoodi oleks võimalik! Meie ühise raha eest reklaamitakse poliitikuid, et nad saaksid oma töökohad, korruptiivse tulu allikad ja positsioonid säilitada. Osa raha varastatakse lisaks veel ära – makstakse reklaamibüroodele rohkem, et nad teeksid täiendavalt erakonna reklaami.

Et see varastamine lõpetada, tuleb vabaneda kogu sellest kambast ja ainus demokraatlik võimalus on neil valimistulemustega võim käest ära võtta alates Tallinnast ja lõpetades Kuressaarega.