Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

14. aprill 2014

Ajutise valitsuse koalitsioonilepingust

1. Osa. Lastetoetuse tõusust.

Üldise lastetoetuse jõuline tõstmine on Eesti ühiskonnas üks suuremaid saavutusi sel aastal. Maksumaksjad, kel ei ole lapsi maksavad neile, kes kasvatavad lapsi. Super. Ainult mulle ei meeldi, et sotsid on selle saavutamiseks petnud aastaid Eesti rahvast ja, et reformikad ei saa aru, et selle abinõu taotlus ei olegi mahajääjaid aidata, vaid see on eelkõige tunnustamise meede.

Milles sotsid rahvast petsid?

Nad on väitnud, et lastetoetused ei ole tõstetud 9 aastat. No mis jama! Kõik lastega seotud toetused olid ühe lapse kohta 2003ndal aastal kokku 346 eurot, aga 2013ndal aastal1380 eurot.

Milles seisnes sotside trikk?

Nad võtsid vaid ühe komponendi lastega seotud toetustest ja muudkui ketrasid seda aastaid. Lastega seotud toetuste sisse tuleb arvestada ka emapalk, vajaduspõhised toetused, lastega seotud maksuvabastused ja muu selline. Sotsid on kõik selle, mis tõusis vahepeal, teadlikult oma propagandas unustanud.  Kui see pole pettus, siis mina olen valmis olema hiidlane.

Kokkuvõtteks:

1. Universaalne lastetoetus on väga hea.
2. Riik ei ole olnud sugugi nii ükskõikne lastega perede toetamisel, kui demagoogiliselt on seda esitanud sotsiaaldemokraadid.