Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

30. august 2005

ÄRGE PILDISTAGE, OSALEN AKTUSEL!

Kavatsen homme, so kolmapäeval vastata Pae Gümnaasiumi kutsele ja osaleda vastremonditud kooli õppeaasta avaaktusel. Järgmistel päevadel on mul kavas külastada veel ka Mustamäe Gümnaasiumi, Gustav Adolfi ja Kesklinna Vene Gümnaasiumi.

Otsustasin mõni aega tagasi, et ei osale valimiseelsel ajal Tallinnas toimuvatel pidulikel lindiläbilõikamistel . Eelistan selle asemel suhelda tegijatega vahetult. Ilma meediata. See on põhimõtteline küsimus.

Teine põhimõtteline küsimus on linnajuhtide signaal pealinna ja kogu riigi haridusele: oleme ka koolimajade välise poole osas hariduse sisule jõuliselt järgi astumas. Seepärast osalen esimeste remonditud koolide taasavamistel. Ma ei taha seda teha kaamerate ees või poseerida fotograafidele lindikäärid peos. Seepärast teatan ajad, mil viibin neil üritustel:

Kolmapäeval 31.08 kl 13.55- 14.15 Pae Gümnaasiumis
Neljapäeval 01.09 kl 13.00 – 14.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumis

Loodan, et käesolev teade annab selge sõnumi. Minu ja piltnike võimalik viibimine neil aegadel ühes ja samas geograafilises punktis võib olla tingitud ürituse enda olulisusest ning tähtsusest. Ma ei kutsu ajakirjanikke neile avamistele. Vastupidi. Palun panna tähele: päevakangelane ei ole linnapea ning pilti saab teha koolidest ning rõõmsast kooliperest.

Minu käest võite küsimusi küsida või õnnitlused esitada ka igal muul ajal. Eriti Tallinna Linnavalitsuse pressikonverentsil kolmapäeviti. Kus ka pilti võib teha.