Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

9. september 2005

Ausad lahendused ongi kiired

Sain eile majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaarelt vastuse omaeelmise nädala kirjale. Mäletatavasti tegin tolles kirjas ettepaneku, et Vabariigi Valitsus peaks taastama aastatetaguse eksimuse ning osalema Vilde tee ühikate probleemi lahendamises, ostes ühiselamud tagasi.

Lugesin tema eilsest kirjast välja, et minister Savisaar toetab minu ettepanekut mitte karistada linlasi tollase ministri vigade eest. Karistamiseks pean seda kui peaksime linlase rahakotist võtma 14 miljonit krooni Vilde tee ühiselamute ostmiseks. Ühiselamute renoveerimise oleme lubanud niigi linna õlgadele võtta ning see on suurusjärgus 20 miljonit krooni. Selle investeeringuga ja taolise lahenduskäiguga võin juba nõustuda kui jõulist tegevusega sundüürnike probleemide lahendamisel. Sama tugevalt peaks ka teiste sundüürnike probleemidega tegelema. Kindlasti on sarnaseid olukordi, kus lahendame
kellegi teise tekitatud probleeme ning need asjaosalised võiks ise oluliselt aktiivsemad olla. Nagu MKM täna. Riigil on 2 miljardi kroonine lisaeelarve tulekul ning usun, et Savisaarele see raha Riigikogus ka usaldatakse.

Oma vastuses majandus- ja kommunikatsiooniministrile väljendasingi heameelt asjade sellise käigu üle. Ning omalt poolt lubasin teha kõik endast sõltuva, et kui hooned ükskord linnale üle antud saavad, teeme nad kiiresti korda. Nii et aastatepikkune probleemipundar on positiivset lahendust saamas 1 nädalaga. Minu kommentaar oleks, et ka see on aus linnajuhtimine. Ausad ja õiged otsused ning lahendused saabuvad kiirelt.