Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

2. august 2005

Ausammas arstile

Tänu meedia vaibumatule tähelepanule on üks aserbaidžaani rahva uuema aja kangelane Eestis väga tuntuks saanud. Eks ole saavutus seegi, olgu muld talle kerge!
Poleemika silmaarsti mälestusmärgi idee ümber ei taha aga vaibuda. Ning ikka leidub keegi, kes ei mõista lühikest lihtlauset ja süüdistavad linnavalitsust sajas patus. Näiteks tänase kõmulehe juhtkiri. Head leheneegrid! Lugege palun allpool olevaid postitusi, kui ikka pole veel aru saanud, mis etapis TKREA ettepaneku menetlemine on.
Siiski andis see juhtkiri hea idee.

Teeme siis eesti arstile ka ausamba!
Kui Eesti arstide mure oma monumendi puudumise pärast tõepoolest nii suur on, nagu viimaste päevade meedia väidab, teeme siis oma arstile ka mälestusmärgi. Kasvõi doktor Ellamaale, keda silmaarsti kuju mõte kõige rohkem häiris.
Seepärast teengi ettepaneku, et eesti arstid lepiks kokku, milline tohter kõige enam ausammast väärib. Pakkuge kõige õigem kandidaat välja ja teeme ära! Olen kindel, et leian Tallinna linnapea reservfondist ka väikse toetuse eesti arsti ausamba fondi seemneks. Erinevalt Alijeva mälestusmärgist, mida linnavalitsus kunagi pole kavatsenud rahaliselt toetada.
Ja ausambale võivad loomulikult kandideerida ka teised Tallinna meditsiini suurkujud, kasvõi Roosimägi ja Tsahkna.