Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

22. oktoober 2015

Hääleta poliitikud TTVst välja

Olin Tallinna linnapea enne Savisaare diktatuuriepohhi. Mäletan, kuidas käis võitlus linna meediakanalite (de)politiseerimise üle ja näen, kuhu see asi tänaseks on jõudnud. Mul on meie linna pärast suur mure. Erakonna eestseisuse liikmena otsustasin algatada arutelu, mis viiks meid Tallinna suunal reaalse tegevuseni.Aga eelnevalt tahan ka teie arvamust kuulda.

*Tallinna meedia on Brežnevi pakike*

Mäletate? Et nõukogude ajal head ilukirjandust soetada, tuli see osta komplektis suure juhi teosega. Nii on ka Tallinna meediakanalid loodud selleks, et propageerida keskerakondliku linnavalitsuse „kangelastegusid“, neid tüüpe inimeste teadvuses hoida ning sel viisil katkematut valimisreklaami teha. Et seda varjata, kutsutakse vahepeal saadetesse ka teiste erakondade poliitikuid ja niiöelda neutraalseid spetsialiste.

Mida Tallinna linnameedia tegelikult tähendab? Savisaarlased möönavad sellise tegevusega, et nende saavutused ja isikud ei ületa ERR, Kanal2, TV3, Kuku, Delfi, Postimehe ja teiste päris meediakanalite uudiskünnist. Välja arvatud muidugi juhul, kui mõni neist varastamisega vahele jääb ja vangi pannakse, aga ka siis esitab Tallinna TV juhtunust versiooni, mis ülejäänud kanalite uudistega kokku ei lange.

Nii võtavadki keskerakondlased meie endi raha, et meile läbi oma propagandistliku kõverpeegli oma tegevustest kiidulaulu esitada. Seda muidugi selleks, et saada uuesti valitud ja tagada endale töökohad, mis võimaldavad Tallinnas tegutsevate ettevõtjate seas oma mõjuvõimuga kaubelda. Tegemist on selgelt poliitilise korruptsiooniga, et mitte öelda vargusega. Ja meie ise maksame makse, et meie käest saaks varastada!

*Ettepanek erakonna eestseisusele*

Kui tahame Tallinnast korruptsiooni välja juurida, siis peame kõigepealt ise lõpetama selles osalemise. Tahan viia eestseisusesse otsuse projekti, mis välistab IRL-i poliitikute esinemise Tallinna TV-s, tõkestab meie inimeste intervjuud Tallinna linna meedias ning millega me kutsume üles ka poliitikuid teistest erakondadest ning endast lugupidavaid Eesti kodanikke seda põhimõtet järgima.

Värvime selle varguse tugevate tumedate toonidega üle ja jätame keskerakondlased üksi oma karikatuursesse mikrokosmosse. Linnakodanikku huvitab, et avati Kalaranna tänav ja kus see asub, mitte aga see, kes keskerakondlastest seda avamas käis ja kes Savisaare vihmavarju hoidis.

Me peame muutma Tallinna meedia reaalseks infokanaliks, milles ei virvenda populaarsusjanus vingerdavad poliitikud, peame selle maksumaksja raha raiskamise lõpetama ning vabaneva eelarvega midagi mõistlikumat tegema.

*Teie arvamus selles küsimuses on mulle tähtis*

Kuidas saame peatada keskerakondliku palagani meie enda raha eest?

Kas putinlike propagandakanalite boikoteerimine viib nende mõju vähenemisele?

Mida saab veel teha, et lõpetada Tallinna meedia mõjuväljas olevate inimestega manipuleerimine?

Kirjutage palun mulle, mis on Teie arvamus.