Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

10. august 2005

Hakkame toetama Tallinna korvpalliklubisid!

Olen jõudnud seisukohale, et linnal peab ka spordis olema oma nägu. Klapib hästi suunaga muuta Tallinn loominguliseks linnaks. Sport on ka looming. Kultuuri osa.

Minu linnavalitsus toetab täna väga laialdaselt noorte sporti. Meil on hästi töötav spordi rahastamise süsteem – nn “pearaha”. Linna ülesanne ongi koolispordi, klubide ja tervisespordi kaudu aidata kaasa tervislike eluviiside levikule. Samuti luua seeläbi alus tippspordi tekkele. Riigi ülesanne on toetada tippsorti.

Milline on linna nägu spordis? Mis meenub spordihuvilisele kui ütleme Barcelona? Loomulikult FC Barcelona. Chicago? Chicago Bulls! Kaunas .. jne. Mis võiks olla Tallinna ala? Ei ole mõtet ujuda vastuvoolu. Korvpalli finaale vaatas sel aastal saalis kuni 7000 inimest. Rääkimata televaatajatest. Korvpall on mäng, millele tallinlased on valmis kaasa elama. Mäng, mis neid erutab. Pealegi on korvpallil selline tore sportlik siseriiklik mõõde. See on Tartu – Tallinna vaheline konkurents. Selline aus ning sportlik sõbralikule linnale “ära panemine” rikastab mõlemate linnade kodanike igapäevaelu. Sellise võistlusmomendi toetamisega on rõõmuga nõus mõlema linna inimesed. Võistlus toob linnadevahelistesse suhetesse kindlasti värvi juurde. Aitäh Rockile ja Ehitustööriistale toreda finaali eest!

Alustame siis korvpallist. Tallinn peab hakkama toetama oma klubisid. Nii palju kui ma tean, olemegi Tallinna meeskondadele võlgu. Sest Tartu linn omasid ju toetab. Kui me oma poisse ei toeta, aitame kaasa ebatervele konkurentsile Mis kõige hullem – linnapeana vean alt linnakodanikke, kes ootavad, et meie mehed oleksid sama hästi ettevalmistatud kui tartlased.

Arvestades eeltoodut otsustasime koos abilinnapea Kaia Jäppineniga eile, et Tallinna tugevamate klubidega tuleb sõlmida koostöölepingud. Andsime ametnikele ka vastava ülesande, samuti palusime välja töötada linnapoolse rahalise toetuse maksmise kord.

PS!
Ise treenisin omal ajal Lõssovi käe all. Käisin isegi TPI teise meeskonna koosseisus väljakul. Kuigi mu karjäär läks teisiti, on mul hea meel, et saan täna väljakul jooksvatele meestele kaasa elada kui kunagine korvpallur. Ja Tallinna linnapeana elan loomulikult kaasa oma linna klubidele. Andke Tartule, Riiale ja Kaunasele!