Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

26. september 2005

Jaak, kurat, jalad põhjas!

Kaitseminister Jõerüüt teatas täna tagasiastumisest. Mehine samm. Liiga palju on meie valitsuses viimasel ajal jama. Endist nomenklatuuri. Ebaausaid poliitikuid, kes jätkavad nõuka-ajast tuttavat omakasujahti, valetamist ja silmakirjatsemist. Jõerüüt mõistis, et senisel viisil edasi ei saa. Lugupidamist vääriv otsus. Millest loodetavalt teevad järeldused ning õpivad ka Ansip, Savisaar, Reiljan ja teised.

Rõõm näha, et ma pole ainus, kellele valitsuses üle pea kokku löövad tsahkerdamise ja korruptsioonilained vastuvõetamatud on. Rõõm näha, et ka Jaak on selja sirgu ajanud ja avastanud, et vaatamata trööstitule esmamuljele ulatuvad jalad kindla põhjani. Ja see on hea alus edasi minekuks.

Oleme Jaaguga viimasel ajal olnud vastaspooltel sõjasadama küsimustes. Mõistan. Kaitseministeeriumi eesotsas olles pidi ta toetama sõjardite ja NATO-fännide seisukohti. Nüüd, peatselt vaba mehena, leidub Jaagul kindlasti mehisust, et ka Tallinna asjus sirge seljaga linlaste poolele asuda. Põlise tallinlase ning luuletajana peaks Jaak oskama vaba ranniku väärtust hinnata.

Vapper tegu, Jaak! Soovin ausust ja mehisust ka tallinlaste huvide kaitsel!