Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

23. august 2005

Kaitseminister, ära valeta tallinlastele!

TÄIENDUS KL 19.45:

Kaitseminister jätkab vassimist, kinnitades BNS-le, et varasemad analüüsid toetavad Sõjasadama Tallinna jätmist. Mulle on teada mitmeid analüüse ja hinnanguid, mis kinnitavad, et sõjasadam tuleb Tallinnast ära viia. Paraku on kõik need head algatused takerdunud kaitseministeeriumi mittemidagitegemisse.

Samuti on Tallinna Volikogu vastu algatatud kohtuasi, mis nõuab sadama planeeringu keelamist.

Samuti pole Tallinna linnavalitsus kunagi aktsepteerinud, et Tallinna tuleks NATO sõjasadam.

Kaitseminister oleks võinud viimase kahe nädala jooksul leida tunni, et pealinna linnapeaga kohtuda. Mitte kulutada riigi aega ja raha advokaatidele ja PR-firmadele, et Tallinna linnavalitsusega tüli norida.

PS!
Et tõele au anda, siis täna pärast oma PR-esitlust ja advokaatide showd lasi kaitseminister lõpuks mu sekretärile tagasi helistada ja ütles, et võiks kokku saada küll. Alatu ja argpükslik käitumine.

——————————-

Tänastest uudistest võis lugeda, et kaitseministeerium ei kavatsegi sõjasadamale uut asukohta otsida. Et kaitseminister tahab NATO sõjaväebaasi rajamist kesklinna külje alla Miinisadamasse ning soovib, et sõjasadam jääks sinna igaveseks ajaks. See oli mulle ehmatav uudis.

Kaitseminister ütles mulle kevadel, et ministeerium on valmis arutama alternatiivseid ning sõjasadamale sobivamaid asukohti. Moodustasime komisjoni, et koos võimalikult hea lahendus leida. Nüüd tuleb välja, et minister luuletas. Rääkis asju, mis päris täpselt tegelikkusega kokku ei läinud. Valetas. Valetas Tallinna linnapeale ning kogu Tallinna rahvale.

Või on kaitseminister ootamatult meelt muutnud?

Olen viimase kahe nädala jooksul püüdnud korduvalt kaitseministriga kohtumist kokku leppida või temaga vähemalt telefonitsi rääkida. Et arutada Miinisadama tulevikku, kaide hädavajalikke remonditöid ning sõjasadama võimalikku uut asukohta. Tema sekretär ütleb, et ministrihärral on nii kiire, et ta ei saa linnapeaga rääkida. Tegelikult selgub, et minister on minuga kohtumist teadlikult vältinud. Ise samal ajal hoopis sõjasadama põlistamisega tegelenud. Teinud lepingu ehitusfirmaga ja sepitsenud advokaatidega valmis ähvardused linnavalitsuse kohtusse kaebamiseks!

Oma tegevusega näitab kaitseminister üles täielikku hoolimatust kogu Tallinna elanikkonna suhtes! Sülitab Unesco maailmapärandit kaitsvale Haagi konventsioonile. Suhtub üleolevalt tallinlaste turvalisusse ning peab õiglaseks, et linlaste väljapääsu merele piirab NATO sõjasadam.

Kahju, härra kaitseminister! Väga kahju.

Rääkimata sellest, et kaitseministeerium on jätnud täitmata ministri kevadise käskkirja, mis nõudis ministeeriumilt Miinisadamale alternatiivsete sõjasadamakohtade otsimist. Paistab, et kaitseminister ei tule oma ülesannetega toime. Isegi ta oma alluvad ei austa teda.

Loe lisaks:
Miin Tallinna ja kaitseministeeriumi suhetes 
Kaitseminister, palun rahu! 
Kaitseministeerium tahab riigi raha merre uputada 
Kaitseminister, armasta oma merelinna!
Linn tõrjub mereväge kesklinnast 
Miinisadama kai lagunemine tuleb peatada!