Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

3. august 2005

Kanal2 peab linnavalitsuse töötajatelt ja nende peredelt vabandust paluma

Suvepäevad olid linnavalitsuse töötajate ja nende perede pidu. Kohal oli palju lapsi. Kanal2 salasalvestaja kaamerasse jäid kindlasti ka paljud hetked nende perede suvemõnude nautimisest. Kui Paltsu, Savisaart ning linnasekretär Seppa võib pidada avaliku elu tegelasteks, siis lihtsad linnavalitsuse töötajad ning nende pereliikmed ei ole küll inimesed, kelle tegemisi ilma luba küsimata salaja lindistada võiks.

Seepärast leian, et Kanal2 peab suvepäevadel osalenud linnavalitsuse töötajate ning nende pereliikmete ees oma tegevuse pärast vabandadama.Sellist ajakirjanduseetika jämedat rikkumist ei saa sallida.

Ja veel: Kanal2 kutsus mind täna oma reporteri-show’sse diskuteerima, kas salajane salvestamine on eetiline või mitte. Keeldusin. Alatult ja matslikult käituvate inimestega ei ole mõtet nende eneseõigustusi arutada.

Täna pärast linnavalitsuse pressikonverentsi erinevate ajakirjanikega vesteldes mõistis nii mõnigi neist Kanal2 käitumise linnavalitsuse suvepäevadel hukka. Leiti, et kuna reporterisaade lubab endale hea ajakirjandustava piirest väljumist, hakkab ta ilmselt ka oma tõsiseltvõetavust kaotama. Mis siis ikka, las tuleb järgmine bussi-baari-džunglishow.