Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

18. august 2005

Kepikõnd ja filminäitlemine

Olen tauninud ning keelanud linna raha eest tehtavat poliitpropagandat. Õigemini igasugust poliitikute esitlemist linna poolt makstud meediapindadel. Oma raha eest - palun. Aga mitte linnakodanike kulul. Sellepärast vaidlen kolleegidega ka kepikõnni reklaamplakatite üle. Inimesi liikuma kutsuv kampaania on iseenesest hea üritus. Kuid selle sidumine konkreetsete poliitikutega meenutab küll pisut kuulsa hiina rahvajuhi tragikoomilisi sporditegemisi.

Sain hiljuti vihje, et midagi kepikõnni reklaamidega sarnast võib toimuda ka mu oma erakonnakaaslastega. Ühes peatselt valmivas filmis pidi kõrvalosades vilksatama mitu erinevate erakondade poliitikut, nende hulgas ka paar respublikaani. Kontrollisin. Tõepoolest, filmis “Tütarlastekooli juhtum” mängivad kõrvalosi paar tuntud poliitikut. Näiteks Ken Marti Vaher. Ja Kalle Mihkels.

Kuna tegemist on projektiga, mida teiste sponsorite hulgas toetab rahaliselt ka Tallinn, seadsin filmi produtsentidele linna toetuse kasutamise vaieldamatuks eeltingimuseks, et filmi ei linastata ega näidata TV-s enne valimisi.

Produtsent Kaari Sillamaa on öelnud, et prominentsed näitlejad ei küsi oma töö eest tasu, vaid teevad seda missioonitundest. See on tore. Kuid valimiseelsesse perioodi ei sobi selline missioon kuidagi. Loodan, et järgmisel korral on linna toetusraha jagavad inimesed projektide sisu osas tähelepanelikumad ning ei lase sarnastel kahtlasevõitu kombinatsioonidel tekkidagi.