Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

30. august 2005

Kes kiidab vene kanalis keskerakondlasi?

Eile käis mu juures ETV toimetaja, kes näitas mulle huvitavat videomaterjali. Venekeelne kanal PBK on käivitanud saate “Teie Pealinn”, milles tuntud showmees Zukermann etendab pealinna uudiseid kajastavat reporterit. Saate sisu koosneb peamiselt keskerakondlasi reklaamivatest lõikudest.

Sellisel kujul on saade ilmselgelt tasakaalustamata ja ebaobjektiivne. Minu meelest on tegemist pooletunnise erakondliku reklaamiga. Kui keskerakondlased väidavad, et nemad pole selle reklaami eest tasunud, tekib küsimus, kes siis maksis. Sest meediainimesi mõnevõrra tundes olen täiesti kindel, et sellist vastutulekut ei tee ükski telekanal tasuta. Või kui teeb, siis rikub sellega seadust, sest teatavasti on ettevõtetel erakondade toetamine keelatud.

Poliitik Jürgen Ligi kahtlustab, et saadet finantseerivad Savisaare-Putini lepingu taustal seisvad jõud Venemaal. Ei oska kommenteerida, minul vastavad andmed puuduvad.

ETV uudise alusel tegi BNS asjast sellise sõnumi:

BNS 29.08.2005: Tallinna linnapea Tõnis Palts süüdistab Keskerakonda poliitreklaami tegemises venekeelse Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) saates “Teie pealinn”, vahendas Eesti Televisiooni uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

“Aktuaalse kaamera” teatel kajastati pühapäeva hommikul eetris olnud pooletunnises linnauudiste saates muu hulgas Keskerakonna valimisprogrammi kinnitamist, räägiti erakonna esimehe Edgar Savisaare tervisest ning keskerakondlaste initsiatiivil tehtud kooliremondist.

Res Publicasse kuuluva Paltsi hinnangul oli PBK saate näol tegemist linlaste häbiväärse petmisega. “Linnauudised peavad ikkagi linnast olema,” lausus ta. “Kui keegi väidab, et see on kinnimaksmata või kanal teeb seda ise oma vabast soovist, siis see on naeruväärne,” lisas Palts.

Keskerakonna peasekretäri Kadri Musta kinnitusel pole erakond saatega seotud. Ka PBK-st öeldi “Aktuaalsele kaamerale”, et saade põhineb nende enda ideedel.