Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

31. august 2005

Keskerakond jõudis valimiskampaanias järgmisele lausvalede tasemele

Tallinna linnalt varastatud kaubamärgi all ilmuv Keskerakonna ajaleht Pealinn tuli täna välja lausvalede ja alusetute süüdistustega. Arvasin, et Keskerakonna kampaaniamasin sõidab rutiinselt valede rööpas. Ei sõida rutiinselt – täiesti suurte hüpetega. Sealt eemale, kus mina juba ammu eetika äärejoont nägin. Soovitan isegi mitte lugeda – nii haige.

Näide uuest haigusest – leht heidab mulle ette Reformierakonna ja Keskerakonna sobinguid! Tartu maantee ehitust takistava parkla tahtsid kalli rannaäärse krundi vastu Paljassaares vahetada just need seltskonnad! Mina olin see, kes mainitud tehingu peatas ning linna raha raisata ei lubanud!

Minus äratab kahtlusi ka keskerakondlase Taavi Aasa tehing Tartu mnt 44 ja 46 kinnistute omandamiseks. Selle kinnistu hinnaks jäi Aasa survel (teise ja kolmanda lugemise vahel) 20 miljonit, mis on turuhinnast oluliselt kõrgem. Kelle huvides ja mis moodi läheb jagamisele turuhinda ületav osa, ei oska ma täna öelda. Samuti jääb omanikule alles neis hoonetes tegutsev pubi….

Vilde tee 90 maja ostmisest keeldusin, sest see tähendaks 14 miljoni krooni maksumaksja raha kinkimist maja omanikule Poskatsovile. Koos maja remondile kuluva 15 miljoniga lahendaksime ligi 30 miljoni eest 30 perekonna probleemid, eelistades neid ülejäänud 2500 sundüürnikule. Keskerakondlik korteripoliitika?

Täna toimunud linnavalitsuse kabineti istungi ajaks olid keskerakondlased korraldanud linnavalitsuse maja ette piketi, kes 7 inimest nõudsid linnavalitsuselt Vilde tee 90 korterite probleemi lahendamist eelisjärjekorras lahendamist. 7 inimest nõuab endale teistelt linlastelt 30 miljonit!? Sundüürnike probleem saab lahendatud aga mitte ülekohtuga teiste sundüürnike ja linlaste arvelt.

Kas on Poskatsov tõesti nii hea ärimees, et suudab keskerakondlastele ära seletada, miks peab linn ostma 14 miljoni eest ära probleemse vana maja, mille Poskatsov ise kunagi 3,5 miljoni eest omandas?

Leht jätkab ka jaburat unenäo kirjeldamist, milles abilinnapeal Aivar Reivikul olevat era- ja ärihuvid Miinisadama ümbruses. Need huvid, mis reformikatele ja keskidele ei meeldi on minul ja Reivikul ühed – avada mere äär linlastele ja külalistele ning parandada üldiselt linnakeskkonda. Aga linlaste huvides. Tõenäoliselt laiendavad keskerakondlased meile automaatselt omaenda rikutuse taset ning süüdistavad meid selles, mida nad ise kogu aeg on teinud ning tõenäoliselt ka minu asemel olles teeksid.

Keskerakonna ajalehes toodud süüdistused on jaburad. Palusin advokaatidel valmistada ette materjalid kohtusse pöördumiseks, et Keskerakonna häälekandjad Pealinn ja Kesknädal kohtu autoriteediga korrale kutsuda.

Ning loomulikult ei saa ma eelpool kirjeldatud ilmingute põhjal ning tekkinud olukorras, kus keskerakondlased lausvalet ja laimu levitavad, nõustuda rahvaküsitluse korraldamisega. See oleks ilmselgelt tendentslik ning kallutatud ning seepärast võtsin selle täna linnavalitsuse istungilt välja.