Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

6. september 2005

Keskerakondlased nurjasid Tallinna linnavalitsuse istungi

Keskerakondlased ei ilmunud täna Tallinna linnavalitsuse istungile, mis kvoorumi puudumise tõttu nurjus. Peamiseks probleemiks tundus keskerakondlastele olevat mittepoliitiline kandidaat linna sisekontrolöri kohale. Samuti oli lahkarvamusi Vilde tee ühiselamu probleemi lahendamise teemal, millest olen juba kirjutanud.

Võimalik, et suur põhjus, miks keskerakondlased üritasid nurjata Vainola nimetamist sisekontrolöriks, on tegelikult kepikõnni uurimine. Nimelt on sisekontroll asunud uurima, kuidas valiti kepikõnni reklaami korraldamiseks ning ligi miljoni krooni linna raha kulutamiseks ilma konkursita välja reklaamifirma Idea. Sisekontrolöri kandidaat, hetkel linna sisekontrolöri kohusetäitjana töötav Krista Vainola, on võitnud mitu sisekontrolöri leidmiseks korraldatud konkurssi.

Tänaseks on Krista Vainola end tõestanud asjaliku ja sõltumatu ametnikuna, mistõttu tegin linnavalitsusele ettepaneku nimetada ta sisekontrolöri ametikohale. Keskerakond keeldus. Asjalikke põhjendusi ei olegi. Eelmine sisekontrolör, kes 2004 sügisel ametist lahkus, oli keskerakondlane Vassiljev.

Olen öelnud, et ainus viis Tallinnas asju ajada on ausus. Kui praegune koalitsioonipartner sellega leppimast keeldub, on neil ju alati võimalus mõne omasuguse partneri järgi ringi vaadata.