Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

2. detsember 2011

Koduleht, blogi, Facebook ja muud suhtluskanalid

Tuttavad ja kolleegid on juhtinud tähelepanu, et mu koduleht uueneb vähe ning et siin on üleval hulk aegunud lugusid. Jah, on küll, lisaks viimase aja artiklitele olen jätnud üles ka päris vanad. Arhiivimaterjalidena on kellegi jaoks kindlasti väärtus olemas ka artiklitel-uudistel, mis pärinevad varasematest perioodidest, sealhulgas Tallinna eelmise linnavõimu aegadest. Muide, kes viitsib mõelda, toonaseid tegusid ja tavasid tasub täna Tallinnas toimuvaga võrrelda.

Aga mu kodulehest. Eelistan võimaluse korral alati teha, nagu soovitas ühe mu kunagise ettevõtmise reklaamlause: räägi inimestega! Oma valimispiirkonna rahvaga olen nii kohtunud kui ka kirjutanud. Kavatsen edaspidigi pidada kirjavahetust traditsioonilisel viisil paberkirja teel, aga püüan vastata ka kõigile asjalikele e-mailidele. Oma konto on mul olemas Facebookis ning kuna sinna on siirdunud suur osa tänapäeva aruteludest, tuleb ka mul järjest sagedamini kodulehtede ja blogide asemel Facebooki vaadata.

Kahjuks on Facebook nagu kaleidoskoop, kus pilt kogu aeg uueneb, kuid konkreetse vanema info leidmine võib osutuda vägagi aeganõudvaks ja keeruliseks. Arutelud, arvamused ja kommentaarid, jah, see kõik on Facebookis väga tore. Aga uut infot tuleb nii palju peale, et vanemad, kuid mitte vähem tähtsad asjad mattuvad nende alla. Seepärast, jätkan oma olulisemate artiklite, sõnavõttude ja uudiste salvestamist ka siia, las mu koduleht olla selline avalik arhiiv.

Kõik kirjad ja küsimused aga on endist viisi oodatud: tonis@palts.ee