Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

5. mai 2005

Kohus tühistas Unicomi lepingu

Tallinna ringkonnakohus tunnistas õigustühiseks Kristiine linnaosa valitsuse ja reklaamifirma Unicom vahel sõlmitud lepingu.

Tallinna abilinnapea Toivo Promm ütles eile, et linn töötab lähipäevil välja täpse tegevuskava, kuidas ringkonnakohtu otsust ellu viima hakatakse, kirjutab Postimees.

Lisaks lepingule Kristiine linnaosaga on Unicomil ehk nüüdsel JC Decaux Eesti OÜ-l leping veel kuue linnaosavalitsusega.

«Kuigi kohtu otsus on meie jaoks selge pettumus, on tegu siiski kõigest ühe etapiga keerukas kohtuvaidluses, milles lõplik otsus ei selgu ilmselt niipea,» lausus Postimehele JC Decaux Eesti juhatuse esimees Tomas Larsson. «Selle ajani on aga kõik meie lepingud nii Kristiine kui teiste linnaosadega kehtivad.»

Larssoni sõnul kaalub firma kohtuotsuse edasikaebamist riigikohtusse.

Kolm aastat tagasi sõlmitud lepetega pani Unicom pealinna üles ligi 150 ootepaviljoni, seejuures ei maksa firma lepete kohaselt ootekodade reklaamide pealt reklaamimaksu ega ootekodade eest linnale renti. Samuti näevad lepped ette piiranguid teistele reklaamifirmadele.

Linnapea Tõnis Palts lausus, et linnal on kaks võimalust – kas tühistada lepped ja teha bussiootekodade reklaampindade väljaandmiseks konkurss või muuta leppeid ehk kaotada nendes vastuolu seadusega ja muuta need linnale kasulikumaks.

Kuna aga ootekojad on püstitanud Unicom, tuleb linnal enne võimaliku konkursi korraldamist need firmalt välja osta.

Kui Kristiine linnaosaga seotud vaidlus sai ringkonnakohtus lahendi, siis teiste linnaosadega on kohtuvaidlused pooleli.

Loe artiklit Äripäevast