Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

8. august 2005

Laupäeva veedan perega

Täna registreeris linnavalitsus palju emotsioone üles kütnud avaliku ürituse Baltic Moonbow Pride. Homoparaadi, nagu tavalised inimesed on harjunud ütlema. Minult on juba paar kuud pea üle päeva küsitud, kas lähen paraadile, kas osalen avamisel, kas tervitan, kas marsin ja nii edasi. Konflikti peab ju kütma. Linnapea ja homod. Vaat see on alles intriig! Palts ja peded! Küll siit saaks alles lugusid kirjutada!

Rahunege maha. Mingit intriigi ega konflikti ei ole. Täna vastasin ka ajakirjaniku küsimusele, et eelistan veeta laupäevaõhtu oma perega. Abikaasa ja lastega. Olen viimasel aastal tiheda töögraafiku tõttu nendega liiga vähe aega koos olnud. Tõsi, ilmselt tuleb sellegi laupäeva hommikupoolik tööasjadele pühendada. Pole välistatud, et käin korraks isegi Helsinki kolleegi juures, külastan nende edukat kultuuritehast Kaapelitehdas. Kui ilm lubab, oli plaanis teha merelt ka paar videoülesvõtet Tallinna panoraamist.

Homoparaadil osalejatele aga soovin head pidu. Tahaksin rõhutada vaid üht:Olge teiegi sallivamad!

Tolerants on tänapäevase eduka ühiskonna eeltingimus. Kuid tolerants ei tähenda seda, et vähemused, kellesse sallivalt suhtutakse, peaksid hakkama oma vaateid ja eluviisi teistele peale suruma. Olgu igaüks, kuidas on. Kuni seadust ei riku ja kaaskodanikke ei tülita. Baltic Moonbow Pride korraldajad on lubanud rahumeelset üritust, millel osalejad püüavad sallivuse ja armastuse sõnumit teistelegi linnakodanikele levitada. Soovin nii korraldajatele kui pidutsejatele meeldejäävat festivali.

Mina olen laupäeval nendega, kes minu jaoks olulised.