Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

24. september 2013

Ligist ja Savisaarest

Ligi ütles, et laste ringitegevusele mõeldud 130 € lapse kohta on üüratu summa. Tõesti 25 miljonit kokku eelarves on päris palju. Aga see on ju investeering! Igasugune laste arengusse tehtud kulutus on investeering!
Ma ei ole kuulnud Ligit ütlemas, et ERMi 50 miljonit, või täiesti minema visatud Koidula piirijaama 40 miljonit oleksid üüratud. Või Hiina tupikteevedurite 30 miljonit! Kui niisama raha aknast välja loobitakse investeerimise nime all, siis on killumees vait, aga kui lastesse investeerida tahetakse, siis on sõrad vastu!

Muidugi selle ringiraha andmises omavalitsustele on probleeme, sest ilmselt ligi pool läheks sellest Tallinnale ja aasta hiljem oleks ei tea mis Tallinnas tasuta, sest Savisaar vabastaks kohe selle 10 miljonit oma eelarves ja lastel oleks jälle täpselt sama palju kui enne. Aga Savisaare valimiskampaania õitseks täiendavate vahenditega. Nii kurb kui see on, kahjuks ei saa omavalitsuste iseseisvust suurendada, vaid vastupidi, selleks, et üks mees ei saaks varastada, tuleks omavalitsustele raha kasutamiseks veelgi rängemad eeskirjad kirjutada. Aga see on juba teine teema.