Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

26. mai 2005

Linn ei kingi miljardite eest vara

Kalda, Lenk ja Tuus nõuavad linnapealt, et see linnale kuuluva vara sisuliselt ära kingiks. Kui võtta vastu Kalda, Lengi, Tuusi ettepanek müüa korterid nn „erastamishinnaga”, tähendaks see linna jaoks kõige tagasihoidlikumate arvestuste kohaselt miljardi kroonise kingituse tegemist üürnikele. Linnavalitsus ei ole jõuluvana ega volikogu liikmed päkapikud.

Kalda, Lenk ja Tuus eksivad, kui väidavad, et linnapea ei täida seadust. Eluruumide erastamise seadus annab kohalikele omavalitsusele võimaluse müüa kortereid otsustuskorras, mitte ei pane kohustust.

Avalikule kirjale alla kirjutanud riigikogu ja linnavolikogu liikmed eksitavad avalikkust ja üürnikke, kui väidavad et probleemi on tekitanud linnapea. Tuletan meelde, et probleemi juured on pärit omandireformi algaastatest ning selle on põhjustanud riik. Kui Vabariigi Valitsus ja Riigikogu hüvitaks linnale korterite tegeliku hinna ja Kalda, Lengi ja Tuusi poolt peale surutava hinna vahe, on linn koheselt valmis need korterid üürnikele üle andma.
Kingitusena nõutava raha eest oleks võimalik renoveerida enamik pealinna koolidest või lahendada täielikult Ülemiste ja Haabersti liiklussõlmede probleemid.