Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

12. august 2005

Linn ei saa laupäevast homoparaadi keelata

Laupäeval päädib sel nädalal toimuv homokultuurifestival Baltic Pride Moonbow rongkäiguga Tallinna vanalinnas, kuhu korraldajad ootavad sadu inimesi.

Geiparaadi toimumist taunisid Isamaaliit ja Eesti Kristlik Rahvapartei, nimetades seda kõlbmatu suguelu propageerimiseks.

Linnasekretär Toomas Sepa sõnul ei saa linn paraadi keelata, sest rongkäigu näol on tegu avaliku koosolekuga, mitte avaliku üritusega. “Avalikke koosolekuid linn keelata ei saa, saame vaid need registreerida. Keelamise õigus on ainult siseministril või politseijuhil,” ütles Sepp. Kumbki nimetatuist pole paraadi keelanud.

Üritusele motoga “Ma meeldin armastusele” on korraldajate sõnul oodatud kõik inimesed sõltumata seksuaalsetest eelistustest.

Üritusel osalejatele saatis oma tervitused Berliini linnapea Klaus Wowereit. Berliini linnapea sõnul on tegu tähtsa poliitilise sündmusega, mis pakub võimalust suurendada sallivust ning igas mõttes võrdõiguslikku ja sõbralikku kooselu.

Tallinna linnapea Tõnis Paltsu sõnul ei saa homoparaad olla linnale eesmärk omaette. “Aga kui on olemas huvilised, korraldajad ja osalejad, siis las nad teevad oma marsi,” ütles Palts. Paraadile tervituskõnet pidada ta ei kavatse.

Ka eelmisel aastal samal ajal toimus vanalinnas geiparaad.

Loe artiklit Eesti Päevalehest