Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

11. aprill 2005

Linn lükkas Kalevi välisujula idee tagasi

Linnavõim ei toeta spordiselts Kalevi ideed rajada kesklinna Kalevi siseujula naabrusse Kanuti aeda välibassein, sest see pole kooskõlas pargi arendamiskavadega ning vähendaks vanalinna ümbritsevat rohevööndit.
Linnaplaneerimise eest vastutav Tallinna abilinnapea Aivar Reivik saatis Kalevile kirja, milles toetas siseujula ümberehitamist nüüdisaegseks veekeskuseks, kuid oli vastu välibasseini rajamisele.

«Kahjuks ei ole välibasseini rajamine Kanuti aeda kooskõlas Kanuti aia rekonstrueerimise projektiga, mille kohaselt on Kalevi ujula läheduses olevale alale ette nähtud rajada veesilm, mis oleks pargi arhitektuurne element ning ei oleks mõeldud ujumiseks,» märkis Reivik.

Linnaametnike hinnangul ei olnud välibassein Kanuti aeda sobilik ka põhjusel, et vahetus naabruses on suur liiklussõlm.

Kalevi esimees Peeter Kreitzberg saatis veebruaris linnapea Tõnis Paltsile kirja, milles tegi ettepaneku anda Kalevi valdusse ligi 3000-ruutmeetrine krunt Kanuti aiast, kuhu spordiselts alustaks juba tänavu välisujula ehitamist.

Rajatav välibassein oleks saanud üheks osaks praegu ehitamisel olevast veekeskusest, mis Kreitzbergi sõnul hakkaks vastutama välisujula puhtuse ja turvalisuse eest.

Loe artiklit Postimehest