Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

9. juuli 2005

Linnakodanik on linnaametniku ülemus

Sel suvel remonditakse Tallinnas enneolematult palju teid. Nii palju pole mitmel aastal teetöid tehtud. Seepärast on ka loomulik, et liiklejad peavad teatud ebamugavust taluma. Et sügisel ja järgmistel aastatel oleks mugavam ja ohutum liigelda.

Paraku tekitavad teetööd ummikuid. Mida liiklejad saavad vältida, sõites mõnd teist teed pidi või jättes üldse autoga liiklusse minemata. Linnaametnike kohus on inimesi teavitada, kus ja millal liiklus häiritud on. Kahjuks jäi seekord teavitamine napiks. See, et tööde graafik kunagi avalikustatud oli, ei tähenda, et seda ei peaks iga päev üle kordama. Et autojuhid saaks hommikul tööle sõites raadiost kuulda, millist teed valida.

Segadus teavitamisel tekkis, kuna osa ametnikke puhkas, osa aga ei võtnud oma tööd piisavalt tõsiselt. Sain päris pahaseks ja ütlesin neile nii mõnegi krõbeda sõna. Linnavalitsuse ametid vabandasid linnakodanike ees. Nii peabki olema. Linn ja tema ametnikud ei ole eksimatud. Iga ametnik peab aru saama, et linnakodanikud on linna omanikud. Linnakodanik on justnagu aktsionär, linnavolikogu on nõukogu. Ja linnavalitsuse ametnikud on justkui tegevjuhid, kes peavad igal sammul omanike huvisid kaitsma.