Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

10. mai 2005

Linnapea nõuab Uus Sakala mahtude kärpimist

Täna, 10.mail Uus Sakala projekti arendajatega kohtunud Tallinna linnapea Tõnis Palts nõuab kavandatava hoone mahu detailplaneringuga lubatuga kooskõlla viimist.

Seega tuleb kavandatava kultuuri- ja vaba aja kompleksi maapealset mahtu vähendada veel 7000 ruutmeetri võrra.

“Arendaja nõustus eile linna seisukohtadega, et praeguse projekti mahud on lubamatult suured,” ütles linnapea Tõnis Palts. “Arendaja lubas väliseid mõõte vähendada, ühe lahendusena vaadatakse võimalust viia kaks korrust maa alla.”

Lepiti kokku, et kuu aja pärast toimub uus kohtumine, selleks ajaks teevad arendajad uue eskiislahenduse.

Linnavalitsust esindasid kohtumisel lisaks linnapeale peaarhitekt Igor Volkov ja abilinnapea Aivar Reivik.

Kehtestatud detailplaneering lubab selle ala hoonestuse mahuks 26 000 m2, projekteerijad on kavandanud aga sellest üle kolmandiku võrra suurema mahu ning püüdnud detailplaneeringuga ja ka hoonestusõiguslepinguga vastuolus olevale projektile ehitusluba saada.

Kultuuriministeeriumiga sõlmitud hoonestusõiguslepingu alusel kavandab Sakala keskuse renoveerimist ja laiendamist multifunktsionaalseks kultuuri-, konverentsi- ja vaba aja kompleksiks AS Uus Sakala, hoone arhitektuurilise lahenduse autor on Raivo Puusepp.

Sakala keskuse arendaja on juba vähendanud kavandatava hoone mahtu rohkem kui 6000 ruutmeetri võrra ehk varasemate eskiisprojektidega võrreldes ligi viiendiku võrra, kärpides mahu 33 000 ruutmeetrini, seega nägi esialgne kava hoone mahuks ette ligi 40 000 ruutmeetrit.

Sakala uuendamise projekt näeb ette rekonstrueeritavasse hoonesse ja juurdeehitusse integreeritud kultuuri- ja vaba aja keskuse rajamise. Lisaks multifunktsionaalsele saalile on uude keskusesse planeeritud kobarkino, raamatu- ja muusikapood, kunstigalerii, uue meedia keskus, terviseklubi ja palju muud. Sakala Keskusesse kolivad ka Eesti Filmi sihtasutus, Tallinnfilm ja mitmed teised kultuuriinstitutsioonid.

Loe artiklit Tallinna koduleheküljelt