Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

3. jaanuar 2006

Miinisadama vaidluse mage vahefiniš.

Linnapea Jüri Ratas on langetanud raske otsuse. Miinisadamasse ehitusloa välja andmisega tehti suur samm sõjasadama kesklinna põlistamise suunas. Ühes osas on Jüril õigus. Kaid tuleb ära remontida, ükskõik kas Aegnal või Paljassaares. Seda olen minagi kogu aeg kinnitanud. Mäletad, Jüri, kui torm aasta tagasi Aegna kai ära lõhkus, sai laevaühenduse taastamiseks ja kai parandamiseks kohe samme astutud. Ei olnud mingit ehitusloa juttu vaja keerutada.

Sest kaisid saab remontida ka ilma ehitusluba väljastamata. Kuid kui Aegna muulile oleks hakanud majad kerkima, olnuks kuri karjas.

Piltlikult väljendades on sarnane olukord ka Miinisadamas. Sest ehitusloa alusel ei parandata ainult kaid, vaid rekonstrueeritakse ja ehitatakse ka muid sadama hooneid ja rajatisi. Kes veel pole käinud, siis minge vaadake, kui vilgas ehitustegevus käib ka sõjasadama maapoolses osas.

Ning hiljem on kaitseväelaste ümberlükkamatu argument sõjasadama kesklinna jätmiseks: “aga siia on juba nii palju raha investeeritud.” Aga see vaidlus tuleb ükskord uuesti niikuinii. Ma ei hakka kõiki argumente üle kordama, sest sellest olen palju kirjutanud.

Tänased konkreetsed huvilised said linnapea otsusega väikse sammu edasi, linna tulevikuperspektiiv aga astus penikoormasammu tagasi. Küllap otsivad sõjasadama ja promenaadi üle vaidlejad meie kunagise vaidluse ükskord arhiividest välja. Tänane vahefiniš tundub siis mage ajutine lahendus.