Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

16. august 2005

Palts andis korralduse saata Keskerakonnale reklaamiarve

Res Publicasse kuuluv Tallinna linnapea Tõnis Palts andis teisipäeval spordi- ja noorsooametile oma käskkirjaga korralduse saata Keskerakonnale kepikõnni reklaami eest arve.

Spordi- ja noorsooameti juhataja Jaak Raie ütles BNS-ile, et ta on käskkirjast teadlik, kuid ei ole seda ise näinud, seega ei saa ta praegu öelda, millises summas arve Keskerakonnale saadetakse.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen on öelnud, et reklaam koos paigaldusega läks maksma 45.000 krooni ringis. Ka Raie kinnitusel on reklaami maksumus umbes nii suur.

Raie sõnul saadab ta arve Keskerakonnale tõenäoliselt kolmapäeval.

Augusti alguses paigaldatud reklaamil oli esiplaanil suusataja Jaak Mae, kuid suurelt ja tuntavalt olid esindatud ka Keskerakonna juhtpoliitikud. Plakatil olid nii erakonna esimees Edgar Savisaar, Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut kui ka abilinnapead Kaia Jäppinen ja Jüri Ratas.

Hiljem teatas volikogu pressiesindaja, et Jäppinen ja Savisaar lõigatakse plakatilt välja. Kepikõnni üritus toimus Tallinnas pühapäeval.

Keskerakonda kuuluv Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut on korduvalt öelnud, et erakond ei pea kepikõnni reklaami poliitiliseks ega näe mingit põhjust reklaamiraha linnale hüvitada. Kepikõni reklaamid paigaldas spordi- ja noorsooamet.

Linnapea Tõnis Palts ütles, et kui Keskerakond keeldub kepikõnni reklaamiraha linnale tagasimaksmast, kasutab ta raha tagasisaamiseks teisi seaduslikke vahendeid.