Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

4. august 2005

Palts avas Shukokai karate EM-i

Neljapäeval, 4.augustil avas Tallinna linnapea Tõnis Palts Shukokai karate Euroopa Meistrivõistlused.

Paltsu kõne avamisel:

Austatud võistlejad ja korraldajad, hea publik!

Tallinnale on osaks saanud suur au – meie linnas toimuvad järjekordsed tiitlivõistlused, Euroopa meistrivõistlused Kimura Shukokai karates. Loodan, et veedate meil võisteldes mitu ilusat päev ning Tallinn jääb mõnele teist igavesti meelde tiitlivõidu paigana.

Mind on alati üllatanud, kui populaarsed on Eestis, eriti Tallinnas, idamaised võitluskunstid. Erinevatel Ida-Aasiast võrsunud spordialasid harrastavad meil sajad, et mitte öelda tuhanded huvilised. Ehk võib põhjust otsida sellest, et nende alade puhul pole vaja suurt midagi peale kimono ja vöö. Või siiski – sama vajalik on hea pealehakkamine, soov omandada kõiki neid keerulisi tehnikaid ning võime karateplatsil viibides kaugelt idast pärit kommete järgi võidelda ja võistelda.

Karate on Eestis aastakümneid au sees olnud. Kaheksakümnendate aastate alguses keelasid punased võimumehed kogu toonases Nõukogude Liidus karate harrastamise, kuid tõelisi karatehuvilisi see ei murdnud. Vastupidi, süvenes inimeste huvi põranda alla surutud spordiala vastu. Ning viimase 16-17 aasta jooksul on varemgi Eestile kuulsust toonud karatekad viinud meie karate taseme sellisesse seisu, et tippvõistlustelt tulevad regulaarselt medalid. Veel enam – Tallinnas on korduvalt peetud erinevate karate viiside tiitli- ja muid tippvõistlusi.

Täna on mul hea meel tervitada kohalikke ja välismaiseid karatekasid, kes on tulnud Tallinnasse selgitama Euroopa parimaid. Soovin sportlastele ilusaid võteteilu, võitjatele võite, kaotajatele kogemusi ning publikule elamusi võistluste jälgimisel. Muutke üheskoos shukokai karate veelgi populaarsemaks kui see juba on.

Kuulutan Kimura Shukokai Euroopa meistrivõistlused 2005 avatuks.
I have great pleasure in declaring Kimura Shukokai European Championship 2005 tournament officially open.