Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

18. mai 2005

Palts tahab peaarhitektile õigusi juurde

Tallinna linnapea Tõnis Paltsi sõnul peaks linnaplaneerimise ameti juht Igor Volkov linna senisest karmikäelisemalt planeerima, samuti tuleks meeri hinnangul laiali saata spetsialistidest koosnevad linnavalitsuse ja kesklinna arhitektuurinõukogud.

«Härra Volkovile tuleks power’it juurde anda,» lausus Palts eile linnaplaneerimise foorumil esinedes. «Me võiks ta nimetada Igor Julmaks.» Tema sõnul tuleks linna peaarhitekti õigusi laiendada, et mõne konkreetse maja arhitektuuriline sobivus ja maht saaks senisest kiiremini otsustatud.

Palts märkis, et linna üldplaneeringu või linna teatud osade üldplaneeringu vastuvõtmine ei saagi olla kiire protsess. Praegu on üldplaneeringu muutmine detailplaneeringuga liigagi lihtne, lisas ta.

Meeri sõnul aitaks linnaplaneerimisele kaasa see, kui linna poliitilised juhid oleksid linnaplaneerimisest maksimaalselt eraldatud.

Nii arhitektide liidu esinaine Margit Mutso kui ka Tallinnas ridamisi olulisi hooneid ja piirkondi planeerinud arhitekt Irina Raud kinnitasid, et toetavad linna peaarhitektile õiguste juurde andmist.

Samas olid mõlemad aga hämmingus linnapea plaanist saata laiali linnavalitsuse ja kesklinna arhitektuurinõukogud.

Volkovi arvates peaks linna arhitektuurinõukogu mingil kujul kindlasti alles jääma. «Kui see linnavalitsuse juures kaotatakse, siis pean nõu saamiseks vajalikuks nõukogu loomist ameti juurde, sest linnaplaneerimise amet ei ole jumala asemik maa peal,» märkis ta.

Loe artiklit Postimehest