Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

3. märts 2008

Poliitik, pea lugu endast ja oma rahvast

Möödunud nädalal avaldas Postimees minu kirjatüki „Kui ma hakkan jälle rahandusministriks…”(http://www.palts.ee/?id=266515). Õhtulehe toimetus avaldas reedel vastuseks üks-üheselt arvamust, et „keegi on Tõnis Paltsu palvel (või mõningate näpunäidete järgi?) kirjutanud tema nimel arvamusloo”. Edasi tuleb veel hulk laimu. Nimetatud minu arvamusloos ei olnud mitte ühtegi kellegi teise poolt lisatud lauset ega mõtet.

Ma ei tea poliitikut, keda Õhtuleht ei oleks põhjendamatult alandanud. Õhtulehe toimetuse inimesed on äärmiselt väiklased. Aastapäevad tagasi palus Urmo Soonvald, et ma kirjutaksin nende lehes regulaarselt arvamusartikleid. Võtsin umbes nädala mõtlemisaega. Vaatasin, mis seal lehes ka toimub. Mõne aja möödudes väljendasin end Urmole üheselt, et oma pärleid ma nende sõnnikuhunnikulehe peale ei kavatse raisata. Vastu sain räiget sõimu oma isikuomaduste kohta. Peale selle on veel kümmekond korda mind selles lehes alandatud.

Kui teistes lehtedes kohtad ka mõistlikke ja sõbralikke ajakirjanikke, kes lihtsalt eksivad vahetevahel teadmiste puuduses, siis SH-lehes ei ole ma neid veel kohanud. Ma küsin poliitikud Teie käest, miks Te suhtlete nende meditsiiniliste probleemidega inimestega? Miks Te kirjutate sinna lehte arvamusartikleid? Sama hea oleks ju kui paneksite oma arvamusloo hullumajas kõikide palatite seintele. Seda Te ju ei tee! Poliitikud, ennem kui tahate, et Teist kollektiivselt hakataks lugu pidama, palun pidage kõige pealt endast ise lugu! KUULUTAGE VÄLJA KOLLEKTIIVNE BOIKOTT ÕHTULEHELE! Mõistke hukka iga kolleeg, kes on andnud intervjuu või kirjutanud arvamusartikli sellele lehele! Kui Teie arvamusartiklid ja küsimustele vastused sellest lehest välja jätta, siis on ta võrdne Delfi kommentaaridega. Olgugi, et riigikogus on poliitikuid, kes näppavad riigi tagant esinduskulusid, kes püüavad kantida miljoneid riigifirmadest oma erakondadele, on enamus Teist ausad ja tublid inimesed! Miks Te lõmitate tavaliste pättide ees? Mis veel hullem, Te ju alavääristate sellega oma Eesti rahvast! Te just kui väärtustate alandamist ja vaenu.

SH-lehe kollektiiv kardab kõige rohkem, et Teie kui hea materjal võite kaduda käest. Nii nagu on öelnud ameerika kirjanik Eric Hoffer: „Te saate teada, mida Teie vaenlane kõige rohkem kardab, kui panete tähele, millega ta püüab Teid kõige rohkem hirmutada” Ärge kartke, et teist enam ei kirjutata. Ajakirjanikel on Teid vaja, mitte vastupidi!