Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

2. juuni 2015

Pöördumine poiste poole

Poisid, ma olen Teile juba aastaid rääkinud, mida tuleks muuta. Aga Te olete ikka ise targad olnud. Tulemus on käes.

Teie juhtimisel kulutasime koos riigipoolse toega erakonnale ja fraktsioonile  viimasel perioodil ligi 10 miljoni eurot selleks, et kaotada 9 kohta riigikogus! Teie jutt, et me ei ole suurimad kaotajad, on lihtsalt vale! Parlamendi erakondadest kaotasime teistele pika puuga. Te olete ise ka vist uskuma hakanud, et sotside paar kohta kaotust on suurem kui meie ligi 40 protsenti, et 4 on suurem kui 9. Sponsorite raha ja riigi toetus ei ole Teie raha, see on erakonna liikmete raha, mille Te lasite tuulde. Teie juhtimise ajal eraldus erakonnast sisuliselt Vabaerakond, mis muutus ise meie suurimaks konkurendiks. See on nagu oleks ettevõttes osakonna juht võtnud kaasa know how ja loonud tugevama ettevõtte, kui oli meie oma firma. Teie juhtimisel murdsime veel läbi maagilise toetuse piiri – meie toetus langes ühekohaliseks. Teie juhtimisel on meile kõigile kanda tekkinud ülisuur võlg.

Aga Te ise olete, vaata imet, suutnud säilitada endale kõik töökohad ja privileegid! Juhus?

Mis Te arvate, mis Teiega teeksid aktsionärid ettevõttes peale sellist jama? Ettevõttes nõuaksid aktsionärid Teie käest kohtu teel 10 miljonit tagasi ja paneksid Teile poliitikas tegutsemise keelu peale. Aga IRLi liikmed on väga, isegi liiga rahumeelsed.

Vaatamata rahumeelsusele sisimas erakonna liikmete ja valijate absoluutne enamus ei taha Teid arusaadavatel põhjustel näha erakonna juhtimise juures. Ka kaudne omade ettelükkamine ei ole korrektne. Ettevõtjad näiteks ei taha midagi kuulda erakonnast, kus kulisside taga tõmbavad niite endiselt poisid, viis  Nilssonit. See on kurb, aga tõsi.

Kahjuks ei tee Te järeldusi. Teie strateegiat ja tegevust positsioonide hoidmiseks nähes tuleb mulle meelde üks minu lemmik meloodiaid – Arvo Pärdi Unelaul, kus on sõnad „ Kuss, kuss, kallike …“. Palun laske teistel koostada meeskond. Meeskond, kelle huvideks oleks peamiselt erakonna konkurentsivõimeliseks muutmine

Te käitute keskerakondlikult, kui kasutate riigiressurssi nõunike näol endale lojaalsete inimeste sisevalimistel osalemiseks organiseerimiseks ja Teie poolt hääletama agiteeriimisel.  See on peajagu ebaeetilisem, et mitte öelda korruptiivsem, kui erakonna liikmete bussidega sissevalimistele toomine maarajoonidest. Poisid, kuidas me saame sellises olukorras olla usutavad korruptisoonivastasuse lipulaevana.

Enne kui kohti jagame, peame lähtuma sellest, kas kohad saavad Teile sõnakuulelikud või need, kas saavad aru, et on vaja teha sügavaid struktuurseid muutusi, milledest kirjutan järgmises kirjas.

Ja ise peate tõmbuma absoluutselt tagaplaanile. Juba kahe koha haaramine valitsuses näitab, et Te ei saa aru, mis on vastutuse võtmine. Vastutus on vaja Teil võtta organisatsiooni kultuuri tugevdamiseks, aga ka väljapoole muutuste signaali andmiseks.

Ja veelkord, neist asjust, mis siin lisatud kirjas räägin, olen poisid teile ju aastaid rääkinud. Ei ole nii, et ei saanud riigikogusse, siis hakkan susima.