Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

29. märts 2006

Rebane tõmmati haneks

Tegelikult andsin ma endale lubaduse, et ei kirjuta siia blogisse ennem mitte kui midagi, kui valged on valimised võitnud. Nii presidendi kui ka parlamendi. Kuna täna on minu käest küsitud minu arvamust seoses puhkenud lindiskandaaliga, siis pean Teile siiski paar rida kirjutama.

Kordan kõigile veelkord: olen oma volitused volikogu liikmena peatanud ning sukeldunud täie rinnaga taas ärisse. Neidki ridu kirjutades viibin Eestist eemal.

Ma ei ole tõepoolest detailideni kursis sellega, mis seal volikogus täpselt toimub. Tõsi, mõni aeg tagasi rääkis RP fraktsiooni nõunik Reet Trei, et mitmed keskerakonna fraktsiooni liikmed käivad ennast opositsioonile „müügiks” pakkumas. Ütlesin seepeale, et meil (so Res Publical) ei ole ülejooksikute püüdmisega mõtet tegeleda. Kui Reformierakond tahab linnas kangesti võimule tulla, siis las askeldavad nemad. Samasse ämbrisse ei ole mõtet teist korda astuda. Sama sõnumi palusin edasi öelda ka oma erakonna- ja volikogukaaslastele.

Ehkki ma pole Oleg Rebasega mitu kuud kohtunud ega muud moodi kommunikeerunud, jääb mul ajakirjanduses avaldatu põhjal mulje, ta on sattunud Reformierakonna tankistiks. Mustatööliseks, kes peab selle kõige mustema töö ära tegema. Oleg võinuks ju ometigi aimata, et kui on keegi, kes käib muudkui ühe ukse tagant teise taha ja kiunub kui näljane peni, siis võib see peni olla marutaudis. Oravad ja muu volikogu loomaaed said küll aru, et marutaudis keskerakondlane võib olla ohtlikum kui linnugripp. Kahju, et Rebane sellest aru ei saanud. Kaval Rebane peaks teadma, et marutõbisele koerale tuleb anda kaigast, mitte teda koeraküpsistega meelitada, pidanuks aru saama, et tegu võib olla provokatsiooniga.

Viimaste päevade uudistes on palju räägitud ka 2004. aasta võimupöördest. Karavajevi-Didenko erakonna vahetus tuli eelkõige sellest, et nad ei armastanud (et mitte öelda nad vihkasid) Keskerakonda. Jevgeni Karavajev sai Kari Gümnaasiumi direktoriks 2004. aasta juunis. Siis oli ta veel Keskfraktsiooni liige. Temale Savisaare linnavalituse poolt juhtida antud kool oli katastroofilises seisundis. Karavajev palus Savisaarelt ja linnavalituselt toetust oma kooli remondile, kuid appihüüet ei võetud kuulda. Oktoobris võimule tulnud uus koalitsioon oli haridussõbralikum. Me suurendasime haridusinvesteeringute mahu mitmekordseks ning teiste koolide seas sai suurema rahasüsti ka Kari Gümnaasium. Irina Didenko aga soovis mitmel aastal tuua Tallinnasse rahvusvahelist üritust Lilleball. Ka tema ettepanekut ei võtnud tema endise erakonnakaaslase Savisaare juhitud linnavalitsus kuulda. 2005. aasta eelarve menetlemise käigus toetas volikogu Didenko ettepanekut korraldada Lilleball ning seda toetati 500 tuhande krooniga. Pidu toimus suve hakul Tallinna Linnahallis. Osales palju tallinlasi, kes tundsid rõõmu värviderohkest lillepeost.