Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

17. august 2005

Repliik: parem on ikka parem kui punaparunid

Tervitan Enn Tartot julge otsuse puhul lüüa lahku sotsialistide ja punaparunite blokist. Nagu Briti konservatiivid on korduvalt rõhutanud, on sotsialism kommunismi kaksikvend ning nende vennakeste vägitegusid mäletab meie ühiskond veel liiga valusalt.Tarto viitas, et vaadetelt on ta lähedane pigem Isamaale.

Jah. Veendumus, et ka Res Publica liikmed on oma eetilistelt tõekspidamistelt kõige lähedasemad Isamaaliidule, on minu isiklik seisukoht . See, et mõlemad on konservatiivse Euroopa Rahvapartei liikmed on aga fakt. Fakt on ka see, et kõige suurem erinevus kahe erakonna poolt aetavas poliitikas on nende poliitika siin elavate venelaste suhtes. Olen nõus Tõnis Lukasega, kelle arvates erakondade arv väheneb. Neist asjaoludest kokku võib teha iga üks oma järeldusi nii nagu tahab. Mina teen loogilisi järeldusi.

Olen nõus ka Taavi Veskimäega, et Res Publica juhtorganites erakondade lähenemise või ühinemise küsimust ei ole arutatud. Mulle aga ei meeldi härradeHerkeli ja Tõniste avaldused, kelle isiklike avalduste hinnaks on kahe erakonna liikmete kaugenemine üksteisest.