Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

15. september 2005

Rohkem võiks kogu ruumile mõelda

Tundub, et üle-eilne Tallinna visioonikonverents oli enamuse meelest sama õnnestunud kui mina seda hindan. Tänaseks on jälle üles kerkinud Kalevipoja teema ning nn Viru Poja teema.. Eks ta samasse lahtrisse – visioonid Tallinnast, mahu. Mida avatum ja konstruktiivsem arutelu, seda parem Tallinna linnale, olen kindel. Seepärast ongi mul väga hea meel, et selline üritus nagu Tallinna visioonikonverents toimub.
Need mõõtmed, millest rääkisid maailmanimed ning kodumaised arvamusliidrid, avardasid loodetavasti paljude ruumitaju. Valikuvariandid – areneda kõrgusesse, kaugusesse või paremusse igaühes oma tõde.

Konverentsi korraldajatele siinkohal suur tänu! Oli tõepoolest kõrge tase nii osavõtjate kui korraldajate osas. Pealegi oli see alles esimene päev konverentsist. Teine päev, alapealkirjaga “Tallinn – Eesti arengumootor” toimub juba esmaspäeval, so 19.09 Estonia kontsertsaalis. Inimesi on huvitanud sellise tasemega konverentsi korraldamise eelarve. Avaldan selle siin.

Ning loomulikult kutsun kõiki osalema ja kaasa mõtlema nii igapäevaselt kui konkreetselt esmaspäeval konverentsi raames Eesti ja Tallinna suhtest, pealinna rollist ja vastutusest kogu Eesti riigi eest. Loomulikult Tallinna võimalustest ja arenguvisioonidest. Ise kavatsen oma ettekandes näidata kuidas esmaspäeval alustatud terviku arendamine, aitab lisaks oma linnale loomulikult kogu Eestil toimetada säästlikumalt, turvalisemalt ja perspektiivitundega.

Avaldan siinkohal ka visioonikonverentsi eelarve.