Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

20. mai 2005

Suur tänu kõigile autojuhtidele, kes muretsevad Tallinna tänavate pärast

Täna protestivad Tallinna autojuhid korrast ära teede vastu. Mul ei jää üle muud, kui nende aktsiooni tervitada, sest neil on õigus. Nii hullus olukorras pole Tallinna tänavad olnud 90-ndate algusest peale.

Saatsin autojuhtidele alljärgneva pöördumise ja kinnitan, et teede remont käib sel kevadel täie hooga.

Suur tänu autojuhtidele, kes muretsevad Tallinna tänavate pärast!

Olen nõus – Tallinna tänavad vajavad tõesti kõvasti remonti. Samas kinnitan, et minu linnapeaks olemise ajal on investeeringud teedesse ja tänavatesse kahekordseks kasvanud. Kui eelmisel aastal investeeriti teedesse 141 miljonit kr, siis sel aastal on summa kahekordistunud – 2005. aastal läheb teede remondiks 297,6 miljonit. Siiski ei jõua sellega kõiki auklikke lõike parandada. Varasematel aastatel tegemata jäänud tööd annavad ennast tunda.

Näete kasvanud teeremondimahtu täna isegi, kui linnas ringi sõidate – ummikud tekivad mitte enam tipptundide, vaid paljude teeremontide tõttu. Eksivad ka need, kes ütlevad, et sel aastal lasti kevad teetööde alustamisel mööda. Ei lastud. Käisin ise iga nädal objektidel vaatamas ja olen kindel, et ehitajad ei venitanud. Kevad lihtsalt tuli nii hilja, et koppa ei saanud varem maasse lüüa.

Kindlasti oleks tänavate korrashoiuks vaja veelgi rohkem raha. Kuid raha vajavad ka koolid, mänguväljakud, perearstid jne. Kõik see, mis teeb Tallinnast elamisväärse linna.

Selge on seegi, et kõiki pealinna tänavaid ei saa teeremondiks sulgeda. Mõlemat head korraga ei saa – teeremonti ja ummikutevaba pealinna. Sedagi tuleb silmas pidada.

Olukorra parandamiseks pealinna tänavatel oleme teinud ka muid samme. Just eile võttis volikogu vastu otsuse teha valitsusele ettepanek ohtlike veoste autoveo eeskirja muutmiseks. See annaks Tallinnale õiguse piirata ohtlike raskeveokite transiiti läbi linna. See samm parandaks oluliselt Tallinna tänavate olukorda – vähendaks raskeveokite poolt tekitatavat teede lõhkumist ja kindlasti oleks ka ummikuid vähem, kui kesklinnas ei ukerdaks pikkade haagistega veoautod.

Me kõik maksame kütust ostes aktsiisimaksu, millest osa peaks minema teede-tänavate remondiks. Seni on seda raha jagatud ühtlaselt üle Eesti, kuigi Tallinnas on autosid ja tänavaid oluliselt tihedamalt kui mujal. Tallinn on ammu rääkinud vajadusest eraldada kütuseaktsiisist rohkem raha pealinna tänavate korrashoiuks. Rõõmustav, et praegune koalitsioon riigi tasandil on seda palvet kuulda võtnud ning loodetavasti järgnevad varsti ka konkreetsed sammud.

Pealinna tänavad on meie ühine mure. Seepärast on Teie aktsioon väga teretulnud.
Enamgi. Ootan Teie ettepanekuid, kuidas olukorda parandada. Seda saate teha minu koduleheküljel www.palts.ee

Tõnis Palts
Tallinna linnapea