Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

15. mai 2005

Tallinn kingib Tallinna Ülikoolile 5 miljonit

Tallinna koalitsiooninõukogu otsustas eraldada vastloodud Tallinna Ülikoolile sünnipäeva puhul 5 miljonit krooni. Kingituse tegi Tallinna päeval Raekojas toimunud tseremoonial teatavaks linnapea Tõnis Palts.

“See on Tallinna linna sünnipäevakink Tallinna Ülikoolile Tallinna päeval. On tähelepanuväärne, et edaspidi hakkab Tallinna Ülikool alati oma sünnipäeva tähistama Tallinna päeval!”

Palts ütles, et milleks Tallinna Ülikool konkreetselt raha kasutama peab, linn ette ei kirjuta. “Raha eraldamine on pigem märk, mida loodetavasti ka riigis tähele pannakse. Ülikool võib seda kasutada nii arendustegevuseks, asutamiskuludeks, aga miks ka mitte teha järgmist sammu oma majaküsimuse lahendamise suunas.”

Palts väljendas oma kõnes ühtlasi lootust, et lõunast tulevad soojad tuuled hakkavad Tallinna kõrgkoolidele tooma rohkem riiklikku tellimust ning investeeringuid.  “On märke, et sumbunud, seisva õhu aeg meie kõrgharidusilmas hakkab läbi saama. Hääde mötete linnast on ka Tallinna kõrghariduse jaoks häid mötteid tulema hakanud,” ütles Palts Tallinna linna ja Tallinna ülikooli vahelise lepingu alla kirjutamise tseremoonial.

Loe artiklit Eesti Päevalehest