Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

19. august 2005

Tallinn kinnitas koolide remondileppe

Tallinna linnavalitsus otsustas neljapäeval toimunud erakorralisel istungil teha linnavolikogule ettepaneku sõlmida Riigi Kinnisvara AS-iga (RKAS) leping nelja Tallinna kooli remondiks.

“Mul on hea meel eelkõige kahe asja pärast: esiteks saab tänu rakenduvale süsteemile rohkem koole remonditud ja teiseks ei pea remonditud koolide ega ka linna juhid kolmekümne aasta vältel muretsema hoonete korrashoiu pärast, vaid saavad keskenduda laste õpetamisele,” ütles linnapea Tõnis Palts.

Tallinna linna ja RKAS-i vahelistesse lepingutesse, mille esialgsed tingimused polnud linnale majanduslikult piisavalt kasulikud ning mille sõlmimine oli seetõttu veninud, viiakse sisse kapitalikulus sisalduvat laenuintressi, projekteerimisprotsessi ja remondikulu määra ja arvestamise korda puudutavad muudatused, teatas Delfile Tallinna pressiteenistus.

Tänu lepingutingimuste korrigeerimisele on linnal võimalik esimestel aastatel kokku hoida vähemalt viis miljonit krooni.

Kapitaalremont algab Rahumäe Põhikoolis ja Linnamäe Vene Lütseumis 2005/2006 õppeaasta II veerandil, Lasnamäe Vene Gümnaasiumis ja Mustamäe Humanitaargümnaasiumis 2006. aasta septembris.

Loe artiklit Delfist