Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

26. august 2005

Tallinna rahvaküsitluse teemad on Internet ja elamuehitus

Tallinna koalitsiooninõukogu leppis reedel, 26.augustil kokku, et linnaelanikud saavad sügisel toimuval rahvaküsitlusel vastata tasuta Interneti ja munitsipaalehituse jätkamist puudutavatele küsimustele.

Keskerakonda kuuluva Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti sõnul on kaks rahvaküsitluse küsimust täiesti eraldi teemad ja neid ei ole kavas kuidagi vastandada.

«Küsimuste täpne sõnastus ei ole veel paika pandud, see peaks selguma järgmise nädala esimesel poolel,» ütles Vitsut.

Koalitsiooninõukogu otsustas, et rahvaküsitlus toimub Tallinnas oktoobri keskel kohalike omavalitsuste valimiste eelhääletusega samal ajal.

Valimiste eelhääletus toimub 10.-12. oktoobril, valimispäev on 16. oktoobril.

Res Publicasse kuuluv linnapea Tõnis Palts on öelnud, et rahvaküsitluse korraldamine on jätkuvalt tema veendumuste vastu, kuid kuna poliitilise kompromissi tulemusena sündinud koalitsioonilepingus on selline punkt sees, tuleb lepingust kinni pidada.

Rahvaküsitluste korraldamist näeb ette Res Publica ja Keskerakonna koalitsioonileping. Linnapea on varem öelnud, et Tallinnas tuleks küsitlused tellida vastavatelt uuringufirmadelt.

Tallinn hakkas rahvaküsitlusi korraldama Edgar Savisaare juhitud linnavalitsuse ajal 2002. aastal. Esimene küsitlus toimus 2002. aasta juunis Harju tänava äärse haljasala hoonestamise küsimuses, teine mullu mais seoses alkoholimüügi piirangute kehtestamisega ning kolmas tänavu jaanuaris vabadussamba asukoha üle.

Loe artiklit Postimehest