Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

15. september 2005

Tänan pakkumast, Edgar. Ma ostan!

Nii riigikogus kui ETV hommikusaates (15.09) kurtis Edgar Savisaar, et tema odavalt ostetud Keila-Joa krunti ja maja ei taha keegi kallimalt osta. Ta isegi pakkus, et võib selle kohe edasi müüa, kui vaid oleks ostja. Tänan pakkumast, Edgar! Ma ostan.

Hind, mida tänaseks teavad pea kõik eestlased – 2,6 miljonit eesti krooni – on Keila Jõe suudmes asuva ajaloolise Laidoneri villa eest üsnagi mõistlik. Ma ei pea kinnistuga tutvumiseks isegi kohale tulema. Tean kohta hästi, olen selles majas mitu korda käinud. Olen seal isegi ööbinud. Villa juurde kuulub ka kena sadamakoht, kuhu saab päris väikse vaevaga rajada jahisadama. Ainuüksi selle maja ajalugu maksab 2,6 miljonit. Maa, ranna ja sadama saan seega nagu kauba peale.

Homseks on meil Savisaarega majandusministeeriumis nagunii kohtumine kokku lepitud.  Ehk leiame siis mõne hetke ka majamüügi üksikasju arutada.

Oleme pereringis ammu arutanud, et meil võiks ka Tallinna lähedal  olla mingi maamaja või villa. Mitte midagi liiga uhket ega priiskavat, aga selline kena rahulik koht ja hubane maja. Ning mitte liiga kallis. Et saaks kohe välja osta, ilma et peaks aktsiaportfellist midagi müüma või pangast küsima. Kahjuks pole olnud aega, et sobivat maja ja kohta otsida. Kui Savisaar nüüd oma pakkumisega avalikult välja tuli, arutasime pisut asja. Leidsime, et maja on väärikas ning hind suhteliselt mõistlik. Otsustamine ei võtnud kaua aega!