Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

4. juuli 2005

Tööd Tartu maanteel jätkuvad

Linnapea Tõnis Palts andis linnaplaneerimisametile korralduse uurida maa-aluste parklate rajamise võimalust rekonstrueeritava Tartu maantee sõidutee alla. Linnapea hinnangul võiks maa-alune parkla ulatuda Liivalaia tänavast Keskturuni.

“Hästi tööle hakanud Rävala puiestee maa-alune parkla näitab, et selles kvartalis on mugavalt korraldatud parkimiskohtade järele suur vajadus. Kui Tartu maantee nagunii põhjani üles kaevatakse, tasub kaaluda ka parkla rajamist. Oleks ju loogiline, et piirkonnas töötavad inimesed saavad jätta oma autod spetsiaalsesse parkimismajja, mitte tänava äärde. Praegu ummistavad sealsete kõrghoonete külaliste ja klientide autod ümberkaudseid tänavaid. Tartu maantee alune parkla vähendaks oluliselt Liivalaia, Tornimäe, Lastekodu, Kreutzwaldi ja teiste ümberkaudsete tänavate liiklus- ja parkimiskoormust,” selgitas Palts.

“Tee-ehituse hinnad on viimasel ajal arusaamatult kiiresti kerkinud, seega oleks mõistlik ehitada mitu asja ühekorraga. Kindlasti tuleb selline lahendus ka linnale odavam, sest hilisem parkla opereerimine aitab katta osa ehituskuludest, ” lisas linnapea.

Kes ja kuidas parklat opereerima võiks hakata, on täna veel vara prognoosida. Võimalikud on mitmesugused erakapitali ja linna koostöövariandid. Parklate rajamise võimalikkuse välja selgitamiseks tellib linnaplaneerimisamet eskiisprojekti ning selle alusel koostatakse majanduslik analüüs hoonestusõiguskonkursi välja kuulutamiseks.

Palts ütles, et selleks ajaks kui Tartu mnt 36 parkla sundvõõrandamisprotsess läbi saab, jõutakse valmis kindlasti ka maa-aluste parklate projekteerimistööd. “Ehk saame nii esialgu plaanitust hoopis palju parema lahenduse. Remondime Tartu maantee ja lahendame piirkonna parkimisprobleemi,” leidis linnapea.

Homme alustatakse Tartu maantee laiendamist takistavate majade lammutamist.