Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

18. juuli 2005

Tuiksoo tahab olla pruut igas pulmas

Ministrina ei kasutanud ma alarmkaarti mitte kunagi. Ma isegi ei soetanud vilkurit. Mäletan küll, kuidas koostati ministri päevakava. Ka linnapea saaks oma aega oluliselt oskamatumalt organiseerida. Nii et igale poole hiljaks jääb, kui metsikult ei kihuta.

Järeldus - minister ei oska olulist ebaolulisest eristada. See näitab vastutustundetust. Sellised inimesed ei kõlba ei ministriks ega Euroopa asjade komisjoni esimeheks. Nad on viletsad ja saamatud. Minister, kes kihutab vilkuriga mööda Eestit ringi, et jõuda iga heinateo talgu lõpulauda ja ööklubisse, on lihtsalt kloun.

SL Õhtuleht küsis linnapealt põllumajandusministri maasturisõidu kohta paar täpsustavat küsimust. Allpool nii küsimused kui vastused:

1. Ütlete, et ministrina ei kasutanud te alarmkaarti kunagi. Mis põhjustel on teie hinnangul poliitikud hakanud vilkurit oma sõitudel rohkem kasutama?

VASTUS: Ei oska kommenteerida. Võibolla on mõnel neist võim pisut pähe hakanud.

2. Millest oli ajendatud teie sõnavõtt põllumajandusministri vilkurisõidu kohta?

VASTUS: Püüan oma koduleheküljel kommenteerida mitmeid ühiskonnas aktuaalseid teemasid. Riigi raha eest ostetud musta dziibi ja vilkuritega kihutamine on ühiskonnas väga suurt tähelepanu äratav tegevus.

3. Mis peaks teie hinnangul põllumajandusminister tegema pärast vilkuriga sõitu?

VASTUS: Eks selle üle otsustavad tema erakonnakaaslased ja valijad.

4. Kuivõrd võib olla mööda Eestit sõitmine tingitud kohalike omavalitsuste valimiste lähenemisest? Kas vilkurisõit peaks olema Teie arvates rangemalt reglementeeritud?

VASTUS: Asja pärast peavadki vastavad ametnikud vilkuritega sõitma. Politsei, kiirabi, tuletõrje, sõjavägi, muud eriteenistused. Ka kõrged väliskülalised, president. Aga põllumajanduminister? Heinateolt lõikuspeole?