Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

16. veebruar 2007

Valgete Erakondade Bloki ootel

Eesti ainus lootus on Valge Valitsus ja Valge Peaminister. Ja Ansip on Savisaarest sama palju valgem kui on Putin Stalinist.

Kas me tahame endist tippkommunisti peaministriks? Kas me tahame peaministriks meest, kelle erakonna liikmed tegid Tallinnas samu sulitempe nagu keskerakondlased? Peaministrit, kelle suu on vett täis ajal kui riigis avalikult varastatakse. Peaministrit, kes kasutab avaliku sektori ressurssi iseenda valimiskampaania läbi viimiseks? Kes on ju tegelikult kogu selle JOKKi eest vastutav?

Olgugi, et Ansip on Savisaarest heledam, ei ole sellest küllalt.

Mõtlev osa Eesti ühiskonnast tahab riigile valget peaministrit. Selliseid reaalseid kandidaate on täna minu arvates koguni kolm: Laar, Padar ja Strandberg! Ütlen just nimelt reaalseid! Kui valged erakonnad lepiksid täna omavahel kokku, et lähevad valitsusse ainult koos, siis saab veidigi loogilist mõtlemisvõimet omav isik aru, et Eestil on tuleviku suhtes vaid kaks võimalust. Kas Savisaare valitsus Ansipiga või Valgete Bloki Valitsus Ansipiga. Ma usun, et Ansip isegi oleks parema meelega valgete valitsuse majandusminister kui punane natsionaliseerija Savisaare valitsuses.

Kui rahvas tahab puhast valitsust, siis annab ta hääle ühele kolmest valgest erakonnast. Nii saavad nad kolmekesi Riigikogus kokku üle 51 koha, ning puudub vajadus valitsusele roosakat tooni lisada. On ainult tarvis, et valged jääksid lõpuni põhimõttekindlateks. Ning on vaja, et meedia toetaks valgeid, mitte aga ei imetleks praegu võimulolijate politikaanlust.

Oma 2006 aasta uusaasta pöördumises ütlesin, et parim, et mis Eesti rahvale saab 2006. aastal juhtuda on uue Lennart Meri ilmumine. Ja see sündis! Hetkel usun, et ülim, mis sel aastal Eesti rahvale sündida saab oleks Valge Peaministri tulek valitsuse etteotsa. Ja selleks on ainus tee kõikide mõtlevate inimeste koondumine Valgete Bloki taha. Kõikide ajakirjanike vastutustunde taassünd nii, nagu see oli presidendi valimiste päeva eel!