Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

24. jaanuar 2013

Vastuseks Jürgen Ligile

Vastus Postimehes ilmunud artiklile. 

Lugupeetud Jürgen, vastuseks Sinu reaktsioonile (mis kahjuks kohati oli laadis, „vaata, mis nägu Sa ise oled“) minu artiklile meedias, lisan järgnevad kommentaarid.
Sa tuletad meelde, et IRL poolt õnnestunult läbi viidud kodualuse maamaksu kaotamine mõjub positiivselt rohkem rikastele. Tuletan Sulle meelde, et kodualuse maa maksuvabastus on IRLi poliitika osa, mille eesmärgiks on Eesti kodude ja perede väärtustamine. Usun, et valitsuse liikmena saad sellest ise ka aru, et IRL ei tee nii olulises küsimuses rikastel ja vaestel vahet. Nii nagu meie ühine vanemapalk on soodustanud sündivust nii soodustab see IRLi ettepanek inimeste sidumist oma koduga ja oma Eestiga. Mõlemad on Eesti Asjad.
Juhin ka Sinu tähelepanu sellele, et tulumaksuvaba miinimumi tõstmine 500le eurole säästab nii 600 eurose kuupalgaga kui ka 5000 eurose kuupalgaga töötajale täpselt ühesuguse summa ja sellega vähendatakse mõlemal juhul tööjõu makse. Teie eelistate aidata kõrgemapalgalisi rohkem selle käigus, meie madalamapalgalisi. Mina vastupidiselt Sinule usun, et just praegu ootab ühiskond rohkem solidaarsust.
Olen Sinuga nõus, et 5000 eurose tulumaksuvabastuse miinimumi tekkeks võimaluste tekkimiseks võib minna aastakümneid ja see võiks olla esialgu vaid sihiks. Aga ma usun, et Sa oled minuga nõus, et ideaalis peaksime vabanema tulumaksust kui efektiivsust pärssivast maksust. See kust leida asenduskate kohalikele omavalitsustele on tehniline küsimus maksuseadustes. Soovin Sulle jõudu Eesti Asja ajamisel