Tõnis Palts

Jälgi postitusi Facebookis

7. oktoober 2005

Volikogu sai suvetöö

Teade volikogu koosseisu viimasest istungist osutus siiski ennatlikuks. Volikogu sai suvetöö. Või sügisese kordusõppuse. Res Publica kutsus kokku erakorralise volikogu, kuna rahvaesindajad ei saanud hakkama ühe ammuse lubaduse täitmisega.

Tudengid kui üks ühiskonna ärksamatest seltskondadest ei ole keskerakonna sihtrühm nagunii. Neile antud lubaduse murdmine mõjutaks keskerakonna valimistulemust vähe. Küll aga oleks pärast võimalik süüdistada Paltsu linnavalitsust saamatuses.

Õnneks saavad üliõpilased suurepäraselt aru, kes millist mängu mängib. Loodan väga, et pärast tunde jäetud volinikud saavad oma eksitusest aru ning vigadeparandus lahendab tekkinud ummikseisu.

Res Publica fraktsiooni pressiteade asja kohta oli selline:

Res Publica kutsub Üliõpilasmaja kaitseks kokku erakorralise linnavolikogu
15:19, 7. oktoober 2005

7. oktoobril 2005

Linnavolikogu viimasel korralisel istungil asus Keskerakond Maria Savisaare juhtimisel seisukohale, et Tallinna Üliõpilasmaja tuleks tudengite asemel õpilasmalevale anda. Üliõpilasmaja üliõpilastele andmist ei toetanud ka mitmed saalisviibinud Reformierakonna saadikud.

Neljapäevasel linnavolikogu istungil hääletati Keskerakonna toel ja Reformierakonna vaikival heakskiidul Üliõpilasmaja haldava sihtasutuse loomisse eelnõusse sisse klauslid, mis nägid ette SA Õpilasmaleva kaasamist üliõpilasmaja tegevusse ja Maria Savisaare juhitava sihtasutuse majutamise tudengitele mõeldud hoonesse.

Tallinna linnapea Tõnis Paltsu sõnul kuulub Üliõpilsmaja tudengitele ja on oluliseks osaks Tallinna ülikooliruumist. “On häbiväärne, et perekond Savisaared soovivad pool maja tudengitelt ära võtta ja anda Maria Savisaare juhitavale sihtasutusele. Õpilasmalev vajab kindlasti oma ruume, kuid selleks ei pea ruume ära võtma Tallinna üliõpilastelt,” lisas Palts.

Maria Savisaare juhitud SA Õpilasmalev paikneb täna Linnavolikogu ruumides. Tallinna Linnavalitsus on seisukohal, et Õpilasmalev väärib linnas eraldi tegevusruume. Selleks on linn malevale pakkunud ka võimalust rahastada soovitavate ruumide ostu või rentimist.

Res Publica fraktsiooni aseesimehe Rain Veetõusme sõnul kutsus fraktsioon järgmiseks neljapäevaks Üliõpilasmaja kaitseks kokku volikogu erakorralise istungi. “Loodan, et Keskerakond mõistab Üliõpilasmaja tähtsust ja lõpetab ühe perekonna huvidest lähtuva linnajuhtimise. Loodetavasti asub ka Reformierakond seisukohale, et tudengitele maja andmine on oluline Tallinnast ülikoolilinna kujundamisel ja asub samuti maja andmist
tudengitele toetama,” lisas Veetõusme.

Neljapäevasel istungil jätsid paljud saalisviibinud reformierakondlased oluliste parandusettepanekute hääletamisel hääletamata, väljendades sellega seisukohta, et neil on täiesti ükskõik, kas Üliõpilasmaja Tallinnas luuakse või mitte.

Linnavolikogu erakorraline istung toimub järgmisel neljapäeval (13. oktoobril) kell 16.00. Samal päeval kell 18 koguneb ka teine erakorraline linnavolikogu istung arutamaks Tallinna rannaala ehitusmäärust.

Lisainfo:

Rain Veetõusme
Res Publica fraktsiooni aseesimees
55 654 133
rain@veetousme.ee

Siim Männik
5182962
siim.mannik@respublica.ee